| Number of Cores | 1 |
| Processor Type | ARM Cortex |
| Series | UC-8100 |
| Clock Speed | 1 GHz |
| IP Rating | IP30 |
| Compatible Operating System | Linux |
| Bus Type | AHB and VPB |
| Supply Voltage | 12 → 24 V |
| Port Type | 2 Serial and 2 Ethernet |
| Dimensions | 101 x 27 x 128 mm |
| Maximum Power Consumption | 5.4W |
| Onboard Memory | 8000 MB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.