| Number of Cores | 4 |
| Processor Type | Programmable Controller CPU |
| Series | variTRON 500 |
| Clock Speed | 800 MHz |
| IP Rating | IP20 |
| Bus Type | Modbus |
| Supply Voltage | 24 V |
| Dimensions | 135 x 101 x 101.5 mm |
| Maximum Power Consumption | 25W |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.