| Manufacturer Series | SIMATIC |
| Product Range | TP700 Basic Keyless |
| Display Type | TFT |
| Manufacturer Part No. | 6AV21436GB000AA0 |
| Display Resolution | 800 x 480pixels |
| Processor Type | ARM |
| IP Rating | IP20, IP65 |
| Display Size | 7 in |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Dimensions | 214 x 158 x 39 mm |
| Width | 214mm |
| Kit Included | No |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Depth | 39mm |
| Interface | PROFINET |
| Length | 158mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.