| Manufacturer Series | SIMATIC |
| Product Range | KTP700F Mobile |
| Display Type | TFT |
| Manufacturer Part No. | 6AV2125-2GB23-0AX0 |
| Display Resolution | 800 x 480pixels |
| Processor Type | ARM |
| Onboard Memory | 2 MB |
| IP Rating | IP65 |
| Display Size | 7 in |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Width | 248.4mm |
| Kit Included | No |
| Maximum Operating Temperature | +45°C |
| Interface | PROFINET |
| Length | 194.9mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.