| Manufacturer Series | SIMATIC |
| Product Range | IFP1900 PRO ETH |
| Display Type | TFT |
| Manufacturer Part No. | 6AV74666MA020AA0 |
| Display Resolution | 1920 x 1080pixels |
| Interface | Ethernet / Display Port |
| Display Size | 18.5 in |
| IP Rating | IP65 |
| Dimensions | 462 x 292 x 163 mm |
| Depth | 163mm |
| Length | 292mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Width | 462mm |
| Kit Included | No |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.