| Display Type | LCD, TFT |
| Manufacturer Part No. | PI3043ie |
| Display Resolution | 480 x 272pixels |
| Port Type | COM1: RS422/RS485, COM1:RS232, Micro USB |
| Processor Speed | 1.2GHz |
| Onboard Memory | 64MB |
| Supply Voltage | 12 → 28 V dc |
| IP Rating | IP65 |
| Display Colour | Colour |
| Display Size | 4.3 in |
| Minimum Operating Temperature | +55˚C |
| Dimensions | 142 x 86 x 30.3mm |
| Width | 86mm |
| Maximum Operating Temperature | -10˚C |
| Depth | 30.3mm |
| Interface | USB |
| Length | 142mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.