| Display Type | LCD, TFT |
| Manufacturer Part No. | PI3102i-A |
| Display Resolution | 1024 x 600pixels |
| Port Type | COM1: RS232/422/RS485, COM2: RS232, RS485, COM3: RS485, USB 2.0 Host, USB 2.0 Client, SD Card Slot |
| Processor Speed | 1.2GHz |
| Onboard Memory | 128MB |
| Supply Voltage | 12 → 28 V dc |
| IP Rating | IP65 |
| Display Colour | Colour |
| Display Size | 10.2 in |
| Minimum Operating Temperature | +55˚C |
| Dimensions | 272 x 190 x 41.3mm |
| Width | 272mm |
| Maximum Operating Temperature | -10˚C |
| Depth | 41.3mm |
| Interface | USB, Ethernet |
| Length | 190.7mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.