| Manufacturer Series | SP5000 |
| Product Range | TFT |
| Display Type | TFT LCD |
| Manufacturer Part No. | PFXSP5700TPD |
| Display Resolution | 1024 x 768pixels |
| Supply Voltage | 12 → 24 V dc |
| Hazardous Area Certification | ATEX |
| IP Rating | IP65 |
| Display Colour | Colour |
| Display Size | 15 in |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Dimensions | 397 x 67 x 296 mm |
| Width | 67mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Depth | 296mm |
| Length | 397mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.