| Manufacturer Series | LT4000M |
| Product Range | TFT |
| Display Type | TFT LCD |
| Manufacturer Part No. | PFXLM4201TADDC |
| Display Resolution | 320 x 240pixels |
| Number of Ports | 4 |
| Port Type | COM 1 Serial RS-232C/RS-485, Ethernet, USB 2.0 (Mini-B), USB 2.0 Type-A |
| Processor Type | 64-bit RISC CPU |
| Onboard Memory | 16 MB |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Hazardous Area Certification | ATEX, IECEx |
| IP Rating | IP65 |
| Display Colour | Colour |
| Display Size | 3.5 in |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Dimensions | 128 x 74.95 x 102 mm |
| Width | 74.95mm |
| Maximum Operating Temperature | +40 (Vertical) °C, +50 (Horizontal) °C |
| Depth | 102mm |
| Length | 128mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.