| Manufacturer Series | GP4000 |
| Product Range | TFT |
| Display Type | TFT LCD |
| Manufacturer Part No. | PFXGP4301TAD |
| Display Resolution | 320 x 240pixels |
| Number of Ports | 6 |
| Port Type | COM 1 Serial RS-232C, COM 2 RS-422/RS-485, Ethernet, SD Card, USB 2.0 (Mini-B), USB 2.0 Type-A |
| Onboard Memory | 16 MB |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| IP Rating | IP65 |
| Display Colour | Colour |
| Display Size | 5.7 in |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Dimensions | 169.5 x 59.5 x 137 mm |
| Width | 59.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Depth | 137mm |
| Length | 169.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.