| Manufacturer Series | GP4000 |
| Product Range | TFT |
| Display Type | TFT LCD |
| Manufacturer Part No. | PFXGP4201TAD |
| Display Resolution | 320 x 240pixels |
| Number of Ports | 4 |
| Port Type | Ethernet, RS-232C/RS-422/RS-485, USB 2.0 (Mini-B), USB 2.0 Type-A |
| Onboard Memory | 16 MB |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| IP Rating | IP65 |
| Display Colour | Colour |
| Display Size | 3.5 in |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Dimensions | 132 x 42 x 106 mm |
| Width | 42mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Depth | 106mm |
| Length | 132mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.