| Manufacturer Series | variTRON eX715 |
| Display Type | TFT |
| Manufacturer Part No. | 705070/1-8-30-1-41/061,062 |
| Display Resolution | 1366 x 768pixels |
| Supply Voltage | 10 → 32 V dc |
| IP Rating | IP66 |
| Display Colour | Colour |
| Display Size | 15.6 in |
| Minimum Operating Temperature | +60°C |
| Dimensions | 422 x 267 x 56 mm |
| Width | 267mm |
| Maximum Operating Temperature | -20°C |
| Depth | 56mm |
| Interface | Ethernet, USB |
| Length | 422mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.