| Manufacturer Series | variTRON eX710 |
| Display Type | TFT |
| Manufacturer Part No. | 705070/1-8-20-1-41/061,062 |
| Display Resolution | 1280 x 800pixels |
| Supply Voltage | 10 → 32 V dc |
| IP Rating | IP66 |
| Display Colour | Colour |
| Display Size | 10.1 in |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Dimensions | 271 x 186 x 56 mm |
| Width | 186mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Depth | 56mm |
| Interface | Ethernet, USB |
| Length | 271mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.