| Manufacturer Series | variTRON eX707 |
| Display Type | TFT |
| Manufacturer Part No. | 705070/1-8-10-1-41/061,062 |
| Display Resolution | 800 x 480pixels |
| Supply Voltage | 10 → 32 V dc |
| IP Rating | IP66 |
| Display Colour | Colour |
| Display Size | 7 in |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Dimensions | 187 x 147 x 47 mm |
| Width | 147mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Depth | 47mm |
| Interface | Ethernet, USB |
| Length | 187mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.