| Stepper Motor Type | Hybrid, Double Shaft |
| Step Angle | 1.8° |
| Holding Torque | 9.0Nm |
| Number Of Wires | 4 |
| Supply Voltage | 100 V |
| Frame Size | 85.5 x 85.5mm |
| Shaft Diameter | 14mm |
| Current Rating | 6 A |
| Winding Arrangement | Bipolar |
| Shaft Length | 30mm |
| Depth | 128.5mm |
| Resistance Per Phase | 0.46Ω |
| Series | SM2863 |
| Standards Met | CE, cULus, RoHS Compliant, TUV |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.