| Stepper Motor Type | Hybrid, Single Shaft |
| Step Angle | 1.8° |
| Holding Torque | 5.09Nm |
| Number Of Wires | 4 |
| Supply Voltage | 100 V |
| Frame Size | 85.85 x 85.85mm |
| Shaft Diameter | 12mm |
| Current Rating | 6 A |
| Winding Arrangement | Bipolar |
| Shaft Length | 30mm |
| Depth | 93.73mm |
| Resistance Per Phase | 0.35Ω |
| Series | 103H8 |
| Standards Met | CE, UL, TUV, RoHS Compliant |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.