| Stepper Motor Type | Hybrid |
| Step Angle | 1.8° |
| Number Of Wires | 6 |
| Supply Voltage | 4 V |
| Frame Size | 42.3 x 42.3mm |
| Shaft Diameter | 5mm |
| Current Rating | 950 mA |
| Winding Arrangement | Unipolar |
| Shaft Length | 22mm |
| Depth | 33mm |
| Resistance Per Phase | 4.2Ω |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.