| Stepper Motor Type | Hybrid, Permanent Magnet |
| Step Angle | 1.8° |
| Holding Torque | 0.12Nm |
| Number Of Wires | 4 |
| Supply Voltage | 6.2 V |
| Frame Size | 28 x 28mm |
| Shaft Diameter | 5mm |
| Current Rating | 670 mA |
| Shaft Length | 20mm |
| Depth | 51mm |
| Resistance Per Phase | 9.2Ω |
| Standards Met | RoHS Compliant |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.