| Stepper Motor Type | Disc Magnet |
| Step Angle | 15° |
| Holding Torque | 7mNm |
| Number Of Wires | 4 |
| Supply Voltage | 7.4 V |
| Frame Size | Ø16mm |
| Shaft Diameter | 1.5mm |
| Current Rating | 120 mA |
| Winding Arrangement | Bipolar |
| Shaft Length | 7.4mm |
| Depth | 19mm |
| Number of Pole Pairs | 6 |
| Resistance Per Phase | 62Ω |
| Output Speed | 9500 rpm |
| Maximum Output Torque | 7 mNm |
| Standards Met | RoHS Compliant |
| Detent Torque | 1.65mNm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.