| Stepper Motor Type | Permanent Magnet |
| Step Angle | 18° |
| Holding Torque | 3.9mNm |
| Number Of Wires | 4 |
| Supply Voltage | 5 V |
| Shaft Diameter | 1.5mm |
| Current Rating | 125 mA |
| Winding Arrangement | Bipolar |
| Shaft Length | 8.5mm |
| Depth | 15.11mm |
| Number of Pole Pairs | 2 |
| Resistance Per Phase | 40Ω |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.