| Step Angle | 18° |
| Holding Torque | 0.65mNm |
| Number Of Wires | 4 |
| Supply Voltage | 3 V |
| Shaft Diameter | 2.34mm |
| Current Rating | 150 mA |
| Winding Arrangement | Bipolar |
| Shaft Length | 3.85mm |
| Depth | 16.75mm |
| Number of Pole Pairs | 2 |
| Resistance Per Phase | 18Ω |
| Series | AM0820 |
| Detent Torque | 0.17mNm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.