| Power Rating | 85 Amps |
| Motor Starter Type | Soft Start |
| Range | RSGD |
| Voltage Rating | 600 V |
| Phase | 2 |
| Current Rating | 85 A |
| IP Rating | IP20 |
| Overall Length | 274mm |
| Overall Width | 264mm |
| Overall Depth | 117mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.