| Supply Voltage | 24 V dc |
| Current Rating | 6 A |
| Voltage Rating | 24 V dc |
| Overall Length | 74mm |
| Overall Width | 153mm |
| Overall Depth | 151.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.