| Supply Voltage | 24 V dc |
| Current Rating | 10 A |
| Voltage Rating | 24 V dc |
| Overall Length | 262.5mm |
| Overall Width | 85mm |
| Overall Depth | 99mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.