| Phase | 3 |
| Control Function | Encoder Feedback, Motion |
| Supply Voltage | 200 → 255 V |
| Current Rating | 17.9 A |
| Voltage Rating | 220 V |
| Power Rating | 4.5 kW |
| Overall Length | 234mm |
| Overall Width | 116mm |
| Overall Depth | 186mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.