| Phase | 3 |
| Control Function | Encoder Feedback |
| Supply Voltage | 200→240 V, 380→480 V |
| Current Rating | 11.6 A |
| Voltage Rating | 480 V |
| Power Rating | 3 kW |
| Overall Length | 68mm |
| Overall Width | 237mm |
| Overall Depth | 270mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.