| Phase | 1, 3 |
| Control Function | Encoder Feedback, Motion |
| Supply Voltage | 170 → 255 V for 1 phase, 200 → 255 V for 3 phases |
| Current Rating | 8.5 A |
| Voltage Rating | 220 V |
| Power Rating | 1 kW |
| Overall Length | 150mm |
| Overall Width | 55mm |
| Overall Depth | 177mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.