| Phase | 1, 3 |
| Supply Voltage | 200 <arrow/> 240 V |
| Current Rating | 1.5 A, 2.7 A |
| Voltage Rating | 240 V ac |
| Power Rating | 200 W |
| Overall Length | 185mm |
| Overall Width | 40mm |
| Overall Depth | 180mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.