| Power Rating | 1.5 kW |
| Phase | 1 |
| Supply Voltage | 230 V |
| Current Rating | 7.5 A |
| Series | VFD-ME |
| Field Bus Communication Type | Modbus RS485 |
| IP Rating | IP20 |
| Output Frequency | 0 → 599Hz |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.