| Power Rating | 3 kW |
| Phase | 3 |
| Supply Voltage | 380 → 480 V ac |
| Current Rating | 6.8 A |
| For Use With | Pump & Fans |
| Series | ACS480 |
| Field Bus Communication Type | ModBus |
| IP Rating | IP20 |
| Output Frequency | 48 → 63Hz |
| STO | No |
| Drive Type | AC |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Filter Included | Yes |
| Overall Width | 207.1mm |
| Overall Depth | 223mm |
| Overall Length | 73mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.