| Gear Ratio | 50:1 |
| Gearbox Type | Spur |
| Maximum Output Torque | 1.57 Nm |
| Shaft Diameter | 8mm |
| Overall Length | 60mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 24.5mm |
| Maximum Speed | 25rpm |
| Power Rating | 6 W |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.