| Gear Ratio | 3:1 |
| Gearbox Type | Spur |
| Maximum Output Torque | 1.37 Nm |
| Shaft Diameter | 15mm |
| Overall Length | 90mm |
| Overall Width | 90mm |
| Overall Depth | 43mm |
| Maximum Speed | 458.3rpm |
| Power Rating | 60 W |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.