| Gear Ratio | 20:1 |
| Gearbox Type | Spur |
| Maximum Output Torque | 4.51 Nm |
| Shaft Diameter | 12mm |
| Overall Length | 90mm |
| Overall Width | 90mm |
| Overall Depth | 35mm |
| Maximum Speed | 67.5rpm |
| Power Rating | 40 W |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.