| Supply Voltage | 4.5 → 15 V dc |
| DC Motor Type | Geared |
| Power Rating | 21.2 W |
| Output Speed | 6000 rpm |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Maximum Output Torque | 154.4 gcm |
| Dimensions | 35.8 (Dia.) x 104.5 mm |
| Current Rating | 2.85 A |
| Length | 104.5mm |
| Width | 35.8 (Dia.)mm |
| Core Construction | Metal |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.