| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushless |
| Output Speed | 4600 rpm |
| Shaft Diameter | 6.2mm |
| Maximum Output Torque | 0.021 Nm |
| Dimensions | 22 (Dia.) x 55.7 mm |
| Current Rating | 1.1 A |
| Length | 55.7mm |
| Width | 22mm |
| Standards Met | CE, RoHS Compliant |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.