| Supply Voltage | 6 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Power Rating | 0.46 W |
| Output Speed | 145 rpm |
| Shaft Diameter | 3mm |
| Maximum Output Torque | 202 g.cm |
| Gearhead Type | Spur |
| Dimensions | 15.1 x 12 x 10 mm |
| Current Rating | 170 mA |
| Length | 24.25mm |
| Width | 12mm |
| Depth | 10mm |
| Series | 951D |
| Core Construction | Metal |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.