| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Power Rating | 13.2 W |
| Output Speed | 332 rpm |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Maximum Output Torque | 2.25Nm |
| Gearhead Type | Planetary |
| Gear Ratio | 19:1 |
| Current Rating | 850 mA |
| Length | 101mm |
| Width | 38mm |
| Core Construction | Iron Core |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.