| Supply Voltage | 12 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Power Rating | 12.8 W |
| Output Speed | 5258 rpm |
| Shaft Diameter | 3.175mm |
| Maximum Output Torque | 223 gcm |
| Dimensions | 37 (Dia.) x 57.1mm |
| Current Rating | 1.42 A |
| Length | 57.1mm |
| Width | 37 (Dia.)mm |
| Series | 719RE |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.