| Supply Voltage | 12 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Power Rating | 1.62 W |
| Output Speed | 2 → 4199 rpm |
| Shaft Diameter | 2mm |
| Maximum Output Torque | 5 mNm |
| Gearhead Type | Spur |
| Current Rating | 300 mA |
| Length | 52mm |
| Width | 110mm |
| Series | 927D |
| Core Construction | Iron Core |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.