| Supply Voltage | 12 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Power Rating | 1.5 W |
| Output Speed | 76 rpm |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Maximum Output Torque | 20 Ncm |
| Gearhead Type | Planetary |
| Current Rating | 200 mA |
| Length | 54mm |
| Width | 22mm |
| Series | 944D |
| Core Construction | Iron Core |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.