| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Power Rating | 2.5 W |
| Output Speed | 14150 rpm |
| Shaft Diameter | 1.5mm |
| Maximum Output Torque | 3.2 mNm |
| Dimensions | 13 (Dia.) x 37 mm |
| Current Rating | 210 mA |
| Length | 37mm |
| Width | 13mm |
| Core Construction | Ironless |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.