| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Power Rating | 3.94 W |
| Output Speed | 35 rpm |
| Maximum Output Torque | 1.3 Nm |
| Gearhead Type | Worm |
| Gear Ratio | 72:1 |
| Dimensions | 43.4 (Dia.) x 139 mm |
| Current Rating | 1.5 A |
| Length | 139mm |
| Width | 43.4mm |
| Series | GMPG |
| Core Construction | Permanent Magnet |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.