| Supply Voltage | 12 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Output Speed | 53 rpm |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Maximum Output Torque | 4 Ncm |
| Gearhead Type | Spur |
| Gear Ratio | 35.73:1 |
| Dimensions | 34 (Dia.) x 37.5 mm |
| Current Rating | 50 mA |
| Length | 37.5mm |
| Series | B138 F |
| Standards Met | ISO 9001:2008 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.