| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushless |
| Power Rating | 100 W |
| Output Speed | 4250 rpm |
| Shaft Diameter | 8mm |
| Maximum Output Torque | 227 mNm |
| Dimensions | 68 (Dia.) x 43 mm |
| Current Rating | 4.43 A |
| Length | 43mm |
| Width | 68mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.