| Supply Voltage | 18 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Power Rating | 15 W |
| Output Speed | 5270 rpm |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Maximum Output Torque | 37.5 mNm |
| Dimensions | 32 (Dia.) x 62.9 mm |
| Current Rating | 1.21 A |
| Length | 62.9mm |
| Core Construction | Ironless |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.