| Supply Voltage | 12 V dc |
| DC Motor Type | Brushless |
| Power Rating | 8.8 W |
| Output Speed | 4450 rpm |
| Shaft Diameter | 3mm |
| Maximum Output Torque | 14.7 mNm |
| Dimensions | 22 (Dia.) x 46 mm |
| Current Rating | 1 A |
| Length | 46mm |
| Series | 2232 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.