| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushless |
| Power Rating | 45 W |
| Output Speed | 6000 rpm |
| Shaft Diameter | 5mm |
| Maximum Output Torque | 54 mNm |
| Dimensions | 32 (Dia.) x 72.4 mm |
| Current Rating | 1.55 A |
| Width | 32 (Dia.)mm |
| Depth | 72.4mm |
| Series | 3242 BX4 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.