| Supply Voltage | 12 V dc |
| DC Motor Type | Brushless |
| Power Rating | 1.91 W |
| Output Speed | 7000 rpm |
| Shaft Diameter | 1.5mm |
| Maximum Output Torque | 3.13 mNm, 3.7 mNm |
| Dimensions | 26 (Dia.) x 17.4 mm |
| Current Rating | 200 mA, 240 mA |
| Length | 17.4mm |
| Series | 2610 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.