| Supply Voltage | 6 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Power Rating | 0.15 W |
| Output Speed | 15 rpm |
| Shaft Diameter | 2mm |
| Maximum Output Torque | 30 mNm |
| Gearhead Type | Spur |
| Gear Ratio | 324:1 |
| Dimensions | 15 (Dia.) x 19 mm |
| Length | 19mm |
| Series | 1512 |
| Core Construction | Metal |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.