| Supply Voltage | 48 V dc |
| DC Motor Type | Brushless Geared |
| Power Rating | 200 W |
| Output Speed | 47 rpm |
| Shaft Diameter | 15mm |
| Maximum Output Torque | 40 Nm |
| Gear Ratio | 85:1 |
| Dimensions | 290.4 x 63 x 66.5 mm |
| Current Rating | 8.3 A |
| Length | 290.4mm |
| Width | 63mm |
| Depth | 66.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.